אוכל אורגני

טרנד האוכל האורגני הולך ומשתלט על החיים שלנו לאט ובזהירות אבל בביטחון רב.

אנחנו רואים היום יותר ויותר חנויות של אוכל אורגני. אוכל אורגני על המדפים בסופרים וכמובן גם מסעדות של אוכל אורגני. נראה כאילו כולם פתאום התחילו לאכול בריא אבל לא לכולם ברור האם באמת אוכל אורגני הוא בריא יותר ולמה, למה חשוב לאכול אותו ואם בכלל ומה ההשפעות שלו.

 

ראשית חשוב לציין שלא כל מה שכתוב עליו שהוא אורגני הוא אכן בריא יותר או טוב יותר. חשוב מאוד לדעת לשים לב לכתוביות הקטנות ולוודא כי אכן האוכל אותו אתם קונים עומד בקריטריונים מסוימים ולא רק מתויג כאורגני. עם ירקות, בשר וביצים אורגניות יחסית קל להבין מה הקריטריונים ולמה עמידה בקריטריונים אלה מובילה לתוצאות חיוביות וממש משפרת את הבריאות. הקריטריונים הללו בבסיסם אומרים: ראשית, ירקות אורגנים מגדלים ללא שימוש בכימיקלים אלא עם דשן טבעי. ביצים חופשיות מגדלים בחוות בהם התרנגולות מסתובבות חופשי ואוכלות אוכל טבעי ולא תחליפי מזון סינטטיים. בשר אורגני גם הוא גדל בחוות בקר בהם היחס לחיות הוא לא רק הומאני יותר אלא גם שיטות ההאכלה בריאות יותר שכן הן טבעיות ולא מבוססות על תוספי מזון וראייה בשדות מלאים בדשן כימי. אלה הם הקריטריונים הבסיסיים.

 

הסיבה שאוכל שעומד בקריטריונים אלה הוא בריא יותר מאוד פשוטה – דשן כימי, תוספי מזון, תרופות מיותרות ועוד כולם גורמות לאוכל שלנו (בין אם ביצים, ירקות או בקר) "להזדהם". לדוגמא: ירקות מפוצצים בהורמוני גדילה שריססו בדשן כימי יספגו בצורה כזאת או אחרת כימיקלים שהגוף האנושי לא בהכרח יודע להתמודד איתם כראוי ושלא יורדים בשטיפה במים. אין ספק שלא כל מה שיש לטבע הוא בהכרח טוב ובריא לאדם בצורתו בטבעית – כך לדוגמא חלב לא מפוסטר (כאשר הוא במצבו הטבעי בהחלט) הוא מאוד לא בריא אולם לרוב הטבע יודע מה טוב לנו אפילו יותר ממה שאנחנו יודעים מה טוב לנו.

 

חשוב לזכור כי אכילת אוכל אורגני היא חשובה ומעידה על אורך חיים נכון יותר ובריא יותר אולם לאכול אוכל אורגני אך לא לשמור על דיאטה מאוזנת ולעשות ספורט לא יעשה אתכם אוטומטית למשמעותית יותר בריאים ויאריך לכם פי שתיים את תוחלת בחיים.

Share Button