בניית חדרי קירור לקייטרינג

נוחות ויעילות בעולם המסעדנות, המוצרים הטריים, המזון הטרי והמעובד, עולה רמה אחת למעלה. שמירה על זמינות המוצרים והיכולת לייעל את הזמנים ומתן השירות תוך בניית חדר קירור, לספק הסופי או זה הקרוב אליו הופכים את חדרי הקירור למבוקשים יותר ויותר.

בעבר, חדרי הקירור היו בבחינת מותרות ושימשו בעלי עסקים גדולים במיוחד, כיום עם האפשרויות הנרחבות והטכנולוגיות הקיימות, ישנה אפשרות גם לבתי עסק קטנים יותר, להקים חדרים אלו, לקבלת ומתן מענה מהיר ואיכותי יותר ללקוחות. 

מסעדות ועסקי קייטרינג בצמיחה

מסעדות ועסקי קייטרינג בגדילה, יקימו מקרר מעדניה כאשר מתעורר הצורך להתרחב ולהפסיק להיות תלויים בבעלי עסקים וספקים רבים. היכולת לקבל מענה נרחב יותר בעת התרחבות העסק במטבח עצמו, יביא להתנהלות נעימה יותר לצוות. ההפרדה בין ההתנהלות במטבח לזו שבחדר הקירור והפיכת שני האזורים הללו לחלקים נפרדים אך קרובים, תורמים מאוד להאצת פעילות המסעדה והקייטרינג הנמצאים או שואפים להיות במקומות של צמיחה והתפתחות.

עסקי קייטרינג, במיוחד אלה הקטנים, יבנו חדרי קירור מותאמים המהווים את עיקר הפעילות העסקית כדי לתת מענה זמין יותר בימי פעילות עמוסים וכדי להימנע ממצבים של חוסרים באירועים גדולים.

בתי מלון ומרכזי הארחה – פתרון של נוחות וזמינות

בניית חדר קירור המכיל מקרר חלביה, הוא שירות אשר נדרש בדרך כלל למקומות עם מטבחים גדולים. היכולת של המקום להיות בלתי תלוי בספק למשך יום שלם ואפילו יומיים בכל הקשור לחומרי גלם משפיעים על איכות ומהירות השירות. בתי מלון גדולים עם חדרי אוכל רציניים התהדרו בדרך כלל באזורי קירור מקצועיים, אשר מעבר לצורך השירות, ממלאים גם את הצורך במקום ומרווח פעילות יעיל יותר כפי שציינו מעלה.

בתי הארחה קטנים, הולכים והופכים לעצמאיים יותר ויותר גם הם. הכלת חדר קטן למטרת קירור האוכל הוא אינו צורך שקשה למלא, במיוחד לעסקים הנוהגים לספק מזון טרי על בסיס יומי לאורחים שלו. חדר קטן, המשולב בתוך המטבח יענה בקלות על צרכיהם של בתי הארחה קטנים וצימרים.

שירות מקצועי ליצואנים – חקלאות ישראלית איכותית

יצואנים, העוסקים בחקלאות בונים גם הם חדרים אלו מעבר למשאיות בעלות יכולת הקירור שניתן לראות יותר ויותר על כבישי הארץ. החדרים משמשים את התוצרים החקלאיים וחומרי הגלם מהמשק בשמירה על טריותם לפני העלאתם לטיסה. גם במטוסים מסחריים ניתן לראות אזורים ייעודיים לקירור, לשמירה על התוצרת החקלאית המיוצאת מהארץ, ושמירה על טריותה ואיכותה. חדרי הקירור נבנים בטמפרטורות מסוימות ומעניקים אפקט כימי, לשמירה על צורתם המקורית של התוצרים גם בעת טיסות ארוכות במיוחד.

תוצרים טבעיים ומפעלי תעשייה

מפעלי תעשיה, המייצרים מחומרי גלם משקיים וחקלאיים דברי מזון, נזקקים גם הם לשירותי הקפאה, קבלת המוצרים, בדיקות ושמירה על האיכות עד להעברת המוצרים אל הנקודה הבאה בשרשרת האספקה.

Share Button