המדריך המלא לבחירת קייטרינג לחגיגת בר מצווה

בשנים האחרונות הפכו חגיגות בר המצווה להפקות ענק יוקרתיות ומושקעות. לעיתים קרובות נוטים מארגני הארוע להתרכז בעיצוב האולם ובבחירת ההופעות והאטרקציות, ומזניחים את נושא הקייטרינג, וחבל, משום שהניסיון מוכיח שדווקא תחום זה הוא אחד הנושאים המדוברים ביותר בכל ארוע.

כיצד נבחר קייטרינג לארוע בר מצווה?

ראשית, בתכנון בר מצווה חשוב להחליט על התקציב. ערכו רשימה הכולל את כל ההבטים השונים שיש להתייחס אליהם, והחליטו כמה אחוזים מתוך התקציב יוקדשו לתחום של קייטרינג.

שנית, כדאי לכם לבחור תחילה את מקום הארוע, ורק לאחר מכן חברת קייטרינג.

זאת משום שמקומות רבים מציעים שרותי קייטרינג משלהם.

אם כך הדבר- כדאי לכם לברר האם חובה להשתמש בשרותי הקייטרינג שמציע המקום, או שניתן להשתמש בשרותיה של חברה אחרת.

כל קייטרינג הוא שונה מאוד באופיו וסגנונו ולכן חשוב לערוך טעימות של המנות המוצעות, כדי לדעת האם הן מתאימות לצרכיכם וטעמכם.

אם החלטתם לשכור את שרותיה של חברת קייטרינג שאינה של מקום הארוע, בדקו היטב ביחד עם החברה האם המטבח במקום הארוע מצוייד בהתאם לצרכיה!

כמו כן, במידה ואתם שומרי כשרות יש לבדוק את נושא הכשרות לא רק מול חברת הקייטרינג אלא גם מול מקום הארוע- האם הוא מקיים במטבחו את כל חוקי הכשרות החשובים לכם?

כיצד להתאים קייטרינג לחגיגות בר מצווה?

בתכנון בר מצווה כדאי לזכור שהקייטרינג צריך להתאים לאורחים שרבים מהם צעירים, כלומר- המנות לא יכולות להיות מנות מתוחכמות או "פלצניות" מדי, עליהן להיות מנות שהילדים יוכלו להנות מהם.

מצד שני, חשוב מאוד לזכור שיש גם הרבה אורחים מבוגרים יותר, לכן כדאי למצוא קייטרינג שיתאים גם להם, ולא יגיש מנות ילדותיות מדי. קייטרינג המתאים לארוע בר מצווה הוא קייטרינג היכול לשלב בין השניים!

לכן, בחירה נבונה של קייטרינג חייבת לכלול בתוכה טעימות של המנות המוצעות, ובחינה של מפרט הארוחה.

מה חשוב לבדוק במפרט הארוחה?

כאשר אתם בודקים הצעות שונות של חברות קייטרינג לחגיגת בר מצווה, יש לשים לב למספר נקודות חשוב, פרט לטעמן וצורתן של המנות.

האם כמות המזון שמציע התקציב שלכם מספיקה? האם ישנן מנות שהייתם רוצים להוריד מהתפריט, או מנות מיוחדות שהייתם רוצים להוסיף?

במידה ואתם מעוניינים בשרותי באר בארוע, בידקו- האם החברה מספקת אותם?

אם כן, חשוב לבדוק אילו משקאות נכללים בשרותי הבאר, האם הם קיימים בכמות מספקת והאם הם מתאימים לאופיים של האורחים, ולסגנון המסיבה. למשל- בארוע בר מצווה קיצי המתרחש בחוץ כדאי שהבאר יוכל לספק מגוון מעניין של קוקטיילים קלילים ומשקאות קפואים, לעומת זאת, בארוע חורפי כדאי לדאוג למלאי גדול יותר של משקאות הבירה והוויסקי.

 

וטיפ קטן לסיום

אל תשכחו שארוע בר מצווה הוא קודם כל עבור בנכם, חתן השמחה, ורק אחר כך עבורכם.

חשוב להתייעץ עם הילד, לשתף אותו בתהליך קבלת ההחלטות ולדאוג לכך שהקייטרינג יתאים גם לו וישמח אותו.

Share Button