הסוד הוא בקינוח

כמעט כל אדם יעדיף לסיים ארוחה טובה עם קינוח. חלק יעדיפו קינוח מתוק וחלק מהאנשים יעדיפו חמוץ או מלוח.

מה כל כך גורם לנו לרצות קינוח בסוף הארוחה?

 

כאשר מדובר בארוחות קטנות ומהירות התחושה לקינוח כמעט ולא מורגשת או שהיא מורגשת בשלב מאוחר יותר (לאחר כמה שעות). ארוחה קטנה ומהירה היא ארוחה שבדרך כלל לא אוכלים אחריה קינוח כי היא כוללת מנות קטנות כגון פלאפל, שקשוקה ועוד. מנות אלו ממש קטנות ומשאירות לנו "טעם של עוד”. תחושת הקינוח במנות אלו מגיעה בשלב יותר מאוחר כי אנחנו עסוקים בהמשך דרכנו. ארוחות כאלו נועדו בעיקר לאנשים הממהרים ואין להם זמן לקנח במנה נפרדת נוספת.

כאשר מדובר בארוחה גדולה וכבדה כמו ארוחת חג, ארוחת שישי, ארוחה במסעדה וכדומה, קינוח הוא כמעט הכרחי. ארוחה כבדה כוללת מאכלים חמים עם טעמים של תיבול ובשר, טעמים אלו דומיננטיים מאד.בתום הארוחה רוב האנשים רוצים להעביר את תחושת הטעם החזקה שיש להם בפה וכן רוצים להקל על תחושת השובע שתוקפת אותם.

קינוח עוזר להעביר את הטעם של הארוחה הכבדה וכן נותן טוויסט בכל ההרגשה שיש לנו בפה. הקינוח עוזר לנו לסגור את הארוחה ולהישאר עם טעם טוב. לפעמים בסוף ארוחה יש תחושה שבא לנו משהו קטן אחרון – הקינוח עוזר בסיפוק התחושה הזו.

סוגי קינוחים ובמה הם תורמים

 

מנות הקינוחים מגיעות לשולחן בכל הגדלים, בכל הצורות, בכל הטעמים ובכל הצבעים. אלו מנות משמחות וכולם מחכים בעיקר להן. מנות הקינוחים יכולות להיות מתוקות עם שוקולד, קצפת, מייפל, גלידה וכל מה שמתוק. קינוחים מסוג זה מוגשים בכמות קטנה יחסית כי הם גורמים לתחושת יתר של שובע. המנות יכולות להגיע כמנות של פירות: תותים, תפוזים, קיווי, בננות ועוד. קינוחים אלו מרעננים לאחר הארוחה ומוסיפים לנו נוזלים וסוכרים טבעיים לגוף.

מתכון של קינוח מנצח גלידה קפואה במגוון טעמים

 

*קינוח באדיבות אתר בישולים*

מצרכים:

חבילה של תותים קפואים – ניתן להשתמש בשאר הפרות הקיימים כגון מנגו, בננה וכו'.
חצי כוס של סוכר לבן.
2/3
כוס שמנת מתוקה.
ניתן להשתמש עם מעט חלב או על בסיס של תפוזים או מים לפי בחירה האישית.

אופן ההכנה:

מערבבים את התותים הקפואים עם הסוכר במעבד מזון או בבלנדר, עד הגעה למרקם רצוי. שופכים את הבלילה לאט ומשלבים עם השמנת המתוקה עד לשילוב מלא.

ניתן להגיש מיד בצורה של משקה קר או שניתן להקפיא לשבוע על מנת לקבל גלידה קפואה.

בתיאבון

Share Button