התאמת הקייטרינג לאירוע

אחד הסודות היותר שמורים של תעשיית הקייטרינג בארץ הוא האופן שבו מותאמות המנות לאירועים שבן יוגשו. הרבה לפני שמגיע שלב הטעימות על השף או איש המכירות של חברת הקיטרינג לנסות לאמוד את טיב האירוע וסוג המוזמנים על מנת להציע לחוגגים מנה שתהלום את האירוע שהם מפיקים. אמנם אוכל טוב הוא אוכל טוב בכל מקרה ובכל מצב, אבל לעיתים נדרשת התאמה של הקייטרינג לאירוע ולא כל סעודה מתאימה לכל סיטואציה.
כיצד ניתן להתאים את האוכל לשאר האלמנטים באירוע? על כך, בכתבה הבאה.

התאימו את איכות המזון לתקציב האירוע

חשוב מאוד להתאים את סוג הקייטרינג שתבחרו לתקציב הכולל שלכם ולאופי האירוע. אם תבנו יותר מדיי על הצ'קים של המוזמנים אתם עלולים לנחול אכזבה כבדה. אמנם בחתונות אנשים בדרך כלל נוהגים להעניק צ'קים שמנים אבל באירועים כמו ברית או בריתה חלק מהמוזמנים מרשים לעצמם להסתפק במתנות ליולדת ומוותרים על ההמחאה (ואיך הם בדיוק רוצים שתשלמו על האולם? שתיתנו לבעל המקום את המתנות ללידה?). אם תשתוללו עם תקציב הקייטרינג אתם עלולים להיקלע לחובות כבדים בשל האירוע או לחסוך במקומות אחרים שישאירו לכולם טעם רע בפה (אלכוהול, תקליטן, מיצגים ועוד…)

התאימו את התפריט לעדה השולטת בקהל המוזמנים

אין ספק שמאכלים כמו גפילטע פיש, רגל קרושה או קוגל נחשבים למעדנים בקרב קהלים מסויימים אבל אם תנסו לספק מנות מסוג זה באירוע של בני עדות המזרח האירוע שלכם לא ישכח לעולם ולא בגלל שהיה טוב…
חשוב מאוד לנסות ולקלוע לטעמו של הקהל – קהל שמרני עשוי להירתע ממאכלים כמו סושי וקרפאצ'ו בקר נא, אשכנזים לא מחבבים מזון חריף או מתובל ומרוקאים מוכנים לאכול רק את האוכל האופייני לעדה. אם תצליחו לקלוע לטעמם של המוזמנים מובטחות לכם מחמאות מקיר לקיר.

התאימו את התפריט למוטיב של האירוע

אם בחרתם ללכת על אירוע "רוחני" בסגנון עדות השאנטי לא בטוח שתפריט מסורתי של אירועים יהלום את המעמד, אנשים יצפו לקבל שפע של סלטים ירוקים ומעדני בריאות ועלולים להתאכזב כאשר יגלו שלמרות הלוקיישן המושקע והאווירה השלווה התפריט מורכב מסלטים על טהרת המיונז…

Share Button