התאמת קייטרינג לפי סוג אירוע

אם בעבר נאלצנו להתמודד עם שעות רבות של בישול במטבח על מנת לבשל לאורחים ולמשפחה שלנו, כיום חברות הקייטרינג החליפו אותנו וכמעט כל אדם אשר מתכנן לערוך אירוע זה או אחר, כולל בתקציב הוצאות שלו את השכרת שירותיה של חברת קייטרינג.

"הפלישה" של חברות הקייטרינג

ניתן לומר כי חברות ארגון הפקות ואירועים וכן אולמות אירועים שונים סללו את דרכן של חברות הקייטרינג למודעות של הצרכנים. חברות לתכנון אירועים חיפשו את הדרך היעילה ביותר להכנת אוכל בכמות גדולה לאירועים שונים, ולכן הם החלו לשכור את שירותיהם של מסעדות שונות וכן אנשי מקצוע בתחום ההסעדה אשר יכינו עבור אותו אירוע סוגי מזונות שונים. הלקוח תמיד השתתף בבחירת המנות הרצויות לו וכך החברות חדרו אט אט גם למודעות של הצרכן והוא החל להזמין מהן שירותים גם לאירועים פרטיים, כמו למשל ימי הולדת, מסיבות פרטיות ואף להמליץ למקום העבודה על חברות קייטרינג אשר מציעות שירותי קייטרינג בשרי או חלבי לאירועי השקת מוצר, מסיבות קוקטייל, ישיבות הנהלה ועוד. בין אם מדובר באולמות אירועים בתל אביב, בחיפה או בירושלים, ניתן לומר כי חברות אשר מציעות שירותי קייטרינג לאירועים הן "השחקן הראשי" של האירוע וכי הצלחת האירוע תלויה במידה רבה באיכות האוכל וצורת הגשתו.

בחירה נכונה תוביל להצלחה

כיום, קיימים סוגים שונים של קייטרינג ולכן חשוב כי כל אחד ישים דגש על בחירת הקייטרינג הנכון לאירוע אותו הוא מתכנן לערוך. הבחירה צריכה להישען על הדברים הבאים:

  • תקציב – חשוב להחליט על תקציב לאירוע טרם יצירת קשר עם החברה, בצורה זו לא יהיה מצב בו תבחרו במנות ולבסוף תגלו כי אינכם יכולים לעמוד כלכלית בהוצאה. החליטו על תקציב ועדכנו את החברה טרם אתם מתחילים את תהליך הייעוץ.
  • סוג האירוע – קיים הבדל גדול בין חברות אשר מומחיות בכל הקשור אל קייטרינג לאירועים לבין חברות המציעות קייטרינג למסיבות קוקטיילים ואירועים בסדר גודל קטן. חברת קייטרינג מקצועית ובעל וותק תדע כיצד להתאים את סוגי התפריטים, אופן הגשת המזונות ובחירת אנשי הצוות אשר יגישו אותם בהתאם לאופיו של האירוע. בנוסף, החברה תדע אם קייטרינג חלבי או קייטרינג בשרי יהיה האופציה הטובה ביותר לסוג האירוע אותו אתם עורכים.
  • מיקום – מומלץ לבחור בחברה אשר ממוקמת קרוב למקום האירוע וזאת על מנת להבטיח את הגעתו המהירה של האוכל כאשר הוא עדיין חם. כולנו מודעים לעובדה כי חימום מחודש של אוכל גורע מטעמו.
  • כמות – אם אתם מתכננים אירוע עם 500 מוזמנים חשוב שתבררו כי החברה יכולה לספק לכם את כמות המנות הנדרשת. בנוסף, יש לברר אם לחברה יש ניסיון באירועים בסדר גודל אותו אתם מתכננים. כמו כן, צריך לבדוק את גן האירועים ולראות אם זהו מקום לאירועים קטנים, גדולים או בינוניים כדי שיהיו מקומות ישיבה נוחים לכל הסועדים בהתאם לכמות המנות אותם תזמינו.
  • אופי המוזמנים – האם רוב המוזמנים יהיו מבוגרים או האם מדובר בקהל משולב הכולל ילדים, מבוגרים, צמחוניים, שומרי כשרות ואנשים המקפידים על דיאטה זו או אחרת ולכן אינם יכולים לאכול כל סוג מזון. חשוב לבחור בחברה אשר יכולה לספר לכם מזונות המתאימים לאורחים שלכם.
Share Button

כתיבת תגובה