מזון אורגני כחלק מחיינו

עד לפני מספר שנים מזון אורגני נחשב למזון של עשירים, שיכלו להרשות לעצמם לרכוש מזון ללא חומרי הדברה במחירים יקרים. ככל שהביקוש עלה, כך עלה גם ההיצע ובעקבות זאת מחירי המזון האורגני בשוק ירדו. אם בעבר היה משק חקלאי אחד שסיפק מזון אורגני לשווקים, כיום יש מספר רב של משקים כאלו, אשר מייצרים תבואה אורגנית ומוכרים אותה למספר ספקים.

מזון אורגני כחלק מחיינו

העובדה שהביקוש הולך ועולה ורמת המחירים הופכת להיות נגישה יותר לכל אחד, הופכת את המזון האורגני לחלק בלתי נפרד ממקומות רבים, בשירותיהם אנחנו משתמשים בחיי היום-יום שלנו, דבר חשוב מאין כמוהו היות שהאוכלוסייה הישראלית השתנתה ונראה כי הסקפטיות כבר לא חלק משמעותי מכולנו, ואנחנו מאמינים יותר ומקווים לחיות אורח חיים בריא ולצרוך מזון אורגני. כך לדוגמא, מסעדות רבות דואגות להשתמש במוצרים אורגנייים, זאת על מנת להטמיע חותמת בריאה יותר במזון אותו הם מגישים. גם המכולות ורשתות המזון משווקות ומספקות יותר ויותר מוצרים אורגניים, בין אם לצד המוצרים אותם התרגלנו לקנות עד עתה ובין אם רק את המוצרים הללו באופן בלעדי. אפילו באירועים שונים תוכלו למצוא חברות קייטרינג המתמחות במוצרים האורגניים, ומגישות מזון אורגני בחתונה, בבר מצווה או בברית, כשהחברות הללו לעיתים אף משווקות את המאכלים הללו גם באופן פרטי.

כיצד חברת קייטרינג תהפוך לחברת קייטרינג אורגני?

חברות הקייטרינג הפנימו והבינו שיותר ויותר אנשים מעוניינים לצרוך את המזון האורגני ולכן הן החליטו לענות על צורך זה. המזון האורגני בו הן משתמשות מכיל כמות מזערית של חומרי הדברה שאינה יכולה לפגוע בבני אדם ורשומה לפי התקן ולפי פיקוח של משרד הבריאות, כשכל חברה מוכרחה לבדוק את האסמכתא לפיקוח אורגני, שנעשה על ידי חברת פיקוח מקצועית בהתאם לתקנות. כמו כן, על כל חברת קייטרינג שכזו להבין, כי כשמדברים על מזון אורגני אין מדברים רק על מוצרי הפירות והירקות האורגניים, אלא לדבר הרבה יותר רחב מזה. כך למשל, מוצרים כמו שמן זית, טחינה גולמית, דגנים, קטניות וכל מוצר אחר שמכיל מזון שגדל באמצעות הטבע, חייב להיות תחת ההגדרה מוצר אורגני, אחרת היא לא תוכל להשתמש בו ולהמשיך לשווק עצמה כחברת קייטרינג אורגנית. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא של ביצים אורגניות, שייחשבו לכאלה רק כאשר התרנגולת שהטילה את הביצים צרכה מוצרים אורגניים ללא חומרים מזיקים, מה שהוביל ליצירת ביצים בריאות וטבעיות יותר.

Share Button