הזדמנות לחדש את ריהוט הגן הישן

הקיץ כבר מדשדש בפתח, ואם ויש לכם איזה שהוא אירוע בפתח, זה בדיוק הזמן לנצל את העובדה שיש חצר בבית. בין אם אתם רוצים לחגוג יום הולדת של אחד הילדים, ארוחת חג, או סתם מפגש חברים לקפה ועוגיה, חשוב שהרהיטים יראו במיטבם, בייחוד לאחר שהוזנחו לאורך כל החורף וצברו מי גשם מלוכלכים ואבק.

אז איך הופכים את החצר הביתית לחצר אירועים ואת האירוע המשפחתי לאירוע שידברו עליו?

ראשית כל – מנקים. ניקוי ראשוני במים, עם סמרטוט ודלי או עם צינור הגינה מנקים את הרצפה ואת הרהיטים. ברב המקרים, מים עם מעט סבון יעשו את העבודה. אך לעיתים, לאחר שאצתם לשטוף את הנדנדה, השולחן, והכסאות בחצר, אתם מבינים שהזמן ומזג האוויר לא היטיבו עם רהיטי הגן שלכם, והם נראים, איך לומר – שחוקים, ישנים, דהויים.

במצב כזה, יהיו אנשים אשר יעדיפו לגשת לאחת מחנויות ריהוט הגן המצויות בשוק, ולרכוש סט שלם או חלקי של ריהוט חדש. אך לא תמיד קיים צורך להשליך את ריהוט הגן הישן למדורת ל"ג בעומר הקרובה. קיים פתרון זול יותר – שחזור רהיטים.

לכל משחזרי הרהיטים, מקצועיים וחובבים כאחת, יש מכנה משותף והוא הרצון לקחת רהיט שמיצה את יופיו, או שנמצא איפשהו בשולי הדרך, ולהחזיר עטרה ליושנה.

בדרך זו הם מצילים רהיט מלהישלח למזבלה או למדורה, ומפיחים חיים חדשים בפריט נשכח. בעליו הקודם של הרהיט ראה שולחן עם רגליים שבורות ושטח פנים משופע בטבעות של כתמי מים. אבל אתם, כמשפצי רהיטים רואים בפריט אפשרויות אחרות לגמרי.

שיקום רהיט ישן מצריך התמודדות עם תיקון, שיוף וצביעה באמצעות צבעים מותאמים לחומר הרהיט. עבור רהיטי עץ אפשר להשתמש בצבעים של חברת flood המתמחה בתחום. אך לעתים קרובות הרהיט דורש יותר ממתיחת פנים בלבד. לכן, להלן מספר טיפים שיעורו לכם להפוך רהיט ישן ומרופט לרהיט מעוצב ואופנתי:

הבטיחו זמן פנוי לבצוע המשימה

זה עתה מצאתם את שולחן הקפה המושלם זרוק על שפת המדרכה. לדעתכם, כל מה שצריך זה לתת לו טיפול רגיש ואוהב. אתם כבר יכולים לדמיין את שולחן הקפה צבוע בצבעים מתאימים בעזרת צבע אפוקסי ניצב בסלון ביתכם…

אבל חשוב לזכור, שפרויקט שנראה אולי זניח יכול להפוך במהרה למטלה גוזלת זמן. הכול תלוי בכישורי השיקום שלכם ובשעות הפנויות שעומדות לרשותכם.

ככל שהמשימה מורכבת יותר, כך ייקח לכם יותר זמן לסיימה. לכן, הבטיחו לעצמכם זמן פנוי, גם אם תדרשו להקדיש לכך מספר ימים בסופי שבוע:

  • חשיפה וחידוש של גילופים עמוקים יכולים לקחת שעות.
  • פסי עץ וצירים אינם קלים לחידוש.
  • הסרת חלודה לבדה יכולה לארוך ימים רבים.

את כל זה אתם צריכים לשקול לפני שאתם מחליטים לגרור את השולחן לביתכם.

מחקר ובדיקה

כדאי לערוך מחקר קצר כדי לקבוע את ערך הפריט לפני שאתם מתחילים לשחזר אותו. בדקו אם יש סימנים כלשהם שיכולים להצביע על מקורו. אם אתם חושבים שהפריט הוא בעל ערך כספי התייעצו עם איש מקצוע לפני שאתם מתחילם בעבודה.

הסרת הגימור של רהיט אספנות עתיק יכולה להפחית או לפגום בערכו. לכן, דחו את שלב השיוף עד שתדעו את ערכו של הרהיט. גם אם אינכם מומחים לשיפוץ, קל להבחין בחתימת האומן המקורי על גבי הריהוט.

בנו תקציב

לאחר סיום שלב זה החליטו כמה זמן וכסף אתם מוכנים להשקיע בחידוש הרהיט. יתכן שהאתגר מרתק אתכם וממבט ראשון ונראה לכם שמדובר במלאכה פשוטה ומהירה. אולי אתם צודקים אבל אם השיפוץ יהיה יקר מידי, אולי בכלל לא כדאי לכם להתחיל בשיפוצו?

דעו כיצד ייראה המוצר המוגמר

לא פעם תוכלו למצוא רהיט עץ זרוק על המדרכה ותחשבו שהוא מאד מתאים לשאר הרהיטים שבחדר. רק לאחר השיוף תגלו שהצבע המקורי של העץ כלל לא מתאים לצבע השולט ברהיטים האחרים בחדר. טיפ קטן: את הצבע המקורי של הרהיט תוכלו לגלות במקום מוסתר ברהיט, מקום שלא היה חשוף לפגעי מזג האוויר והזמן, כמו למשל במגירה.

ניקוי תחילה

לפני שמתחילים לשייף בנייר זכוכית יש קודם כל לנקות את הרהיט באופן יסודי. לאחר שנים רבות של הזנחה סביר להניח שעל הרהיט הצטברה שכבה רצינית של זוהמה. אגב, ייתכן ובמהלך הניקוי, תגלו כי מתחת ללכלוך מסתתר גימור איכותי ביותר ובעצם, כל מה שנדרש הוא רק ניקוי יסודי.

תיקון

השלב הבא הוא שלב התיקון והחלפת כל החלקים השבורים. מומלץ להיעזר במומחים אם אתם מתקשים במציאת החלק או בתיקונו. השאירו ברגים מקוריים שהם במצב טוב והסירו מהם בזהירות את הצבע והחלודה. חברו שברים קלים בעזרת דבק נגרים, ומלאו סדקים קטנים עם מרקר עץ בצבע דומה.

 

לאחר שסיידתם את המראה הכולל של רהיטי הגן, כל שנותר לכם לעשות הוא לדאוג לכיבוד ומזון לרגל האירוע, ואת הכסף שחסכתם על ריהוט חדש, תוכלו להשקיע בהזמנת קייטרינג איכותי אשר יפנה לכם את הזמן להסתובב בין האורחים ולהנות מהריהוט הישן-חדש שלכם.

Share Button

כתיבת תגובה