כיצד להרכיב תפריט לאירוע

במידה ואתם מפיקים אירוע אשר צפוי להיות בו קהל הטרוגני יחסית, אין ספק שאתם עומדים לקראת אתגר משמעותי. קל יחסית לציור תפריט לקהל שמורכב מלקוחות עסקיים, מקהל המורכב מילדים, מקהל של בני נוער, מקהל של גיל הזהב, וכיו"ב. אולם, מה קורה כאשר כל הקהלים הללו מגיעים ביחד אל האירוע שלכם? במצב כזה, עליכם להשקיע מחשבה בבניית התפריט באירוע שלכם. עליכם גם לדעת שלעתים יש צורך לפנות למספר גורמים שונים בתחום המזון – כך למשל תפנו לפיצריה איכותית שתספק לכם פיצות עם מגוון תוספות, אך גם לחברת קייטרינג שתספק לכם מנות נוספות, ולעתים על מנה מסוימת אתם בכלל תעבדו בביתכם. אז איזה מנות צריכות להיות?

הרכבי המנות השונות

ראשית, כדאי לדאוג לאספקה שוטפת של פיצות עם מגוון תוספות באירוע שלכם. הדגש כאן כאמור הוא על פיצות עם מגוון תוספות ולא על פיצה אחת בלבד. הפיצות הן מאכל שקודם כל אהוד על כל הגילאים – אנשים מגיל 5 ועד 85 מאד נהנים מפיצה טעימה וטרייה שזה עתה יצאה מהתנור. הבצק צריך להיות נימוח, והגבינה והרוטב העגבניות צריכים להיות מפוזרים בנדיבות כמובן. עם זאת, חשוב מאד לשים לב שהכוונה שלנו היא ספציפית אל פיצות עם מגוון תוספות ולא אל פיצה רגילה. ברגע משדובר על מגוון רחב של תוספות, אתם יכולים להגיש כמות גבוהה מאד של פיצות, שיערבו לחך של כל המשתתפים שלכם. בעוד שילדים נהנים יותר מתוספות פשוטות כמו בצל, זיתים, או פיצה ללא תוספות כלל, הרי שהמבוגרים יוכלו ליהנות מתוספות כמו אננס, טונה ופלפלים חריפים. שימו לב שאם מדובר במקומות לאירועים קטנים או מקומות לאירועים גדולים היערכות מבחינת הכמויות צריכה להיות כמובן בהתאם.

מנה נוספת שאותה כדאי לספק באירוע שלכם הוא מגוון רחב מאד של סלטים. בניגוד לנהוג לחשוב, הסלט הוא לא מאכל ששמור אך ורק לנשים אשר שומרות על המשקל. במידה ואתם דואגים למגוון רחב של סלטים – הרי שתוכלו ליצור מנות טעימות שכל אחד יאהב. אפשר לבחור בין סלטים מלוחים יותר וסלטים מתוקים יותר. ישנם סלטים אשר אפשר גם לשלב בהם דגים נאים או חתיכות של בשר (סלט עם חזה עוף הוא מאכל נפוץ ואהוב מאד בישראל). כך, אתם תקלעו לטעם של כולם, וגם תספקו מנות בריאות במיוחד.

מנות נוספות שאותן ניתן לספק באירוע שלכם אלו הם כריכים על שלל סוגיהם. הדבר היפה בכריכים הוא שאפשר לשחק עם המרכיבים שלהם – כולל סוג הלחם, וכמובן המילוי עצמו. יש כריכים חלביים, בשריים וכריכי פרווה שיוכלו להתאים לאירועים שונים, וגם לשאר המנות אשר מוגשות.

על מה עוד חשוב להקפיד?

שימו לב שמעבר לבחירה של פיצות עם מגוון תוספות ומנות נוספות, יש להקפיד גם על צורת ההגשה של המנות השונות. כך למשל, את הפיצות אפשר להוציא מהקרטונים ולהגיש על-גבי מגש איכותי ויפה במיוחד. את הסלטים כדאי לספק בקערות בצבעים שונים כדי ליצור מראה מיוחד. זכרו שלא מעט אנשים אוכלים עם העיניים לא פחות משהם אוכלים עם הפה – ולכן גם כדאי להשקיע בצורת הגשה ייחודית.

Share Button

כתיבת תגובה